Sırala:
Göster:

Filtreleme

 • Üreticiler
 • Çalışma Sürekliliği (%)
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
 • Hız (cm/sn)
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
 • Çektiği Akım
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
 • Ağırlık
  0
  0
  0
  0
 • Motor Gücü (Watt)
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
 • Taşıma Kapasitesi (kg)
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
 • Maksimum Kapı Uzunluğu
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
 • Tork (nm)
  0
  0
  0
  0
 • Tek Kanat Genişliği Max. (cm)
  0
  0
  0
  0
 • Güç (kVA)
  0
  0
  0
  0
  0
  0
 • Motor Çalışma Gerilimi (VAC-VDC)
  0
  0
  0
  0
 • Enerji Girişi (VAC-VDC)
  0
  0
  0
 • Hız (rpm)
  0
 • Hareket Tahrik (Mekanik-Hidrolik)
  0

Otomatik Kapı Motoru

Filtreleme
Sırala:
Göster:

Otomatik Kapı Motoru
 

Otomatik kapı motoru teknolojinin ve endüstrinin gelişmesiyle, ev, iş yeri, fabrika, endüstriyel alanlar, kapı geçiş otomasyonu gerektiren tüm alanlarda popüler hale gelmiştir. Bu teknoloji, kapıları otomatik olarak açma ve kapatma işlevini yerine getirerek geçişleri güvenli konforlu ve güvenli hale getirerek gündelik hayatımızı daha konforlu hale getirir. Otomatik kapı motoru, farklı çalışma şekilleri olan kapılar için özel üretilmiş ürünlerdir, bunlar arasında yanakayar kapılar, dairesel kanatlı kapılar, kollu otomatik bariyer kapılar bulunur. Bu motorların avantajlarından biri, kullanıcıların kapıyı elle açma ve kapatma gerekliliğini gereksinimi olmadan motorlu otomasyon sistemleri ile güvenliği sağlayarak giriş çıkışları kontrol altında tutar. Özellikle elleriniz doluysa veya hava koşulları kötüyse, otomatik kapılar büyük bir kolaylık rahatlık sunar. Ayrıca, otomatik kapılar, dışarıdan gelen potansiyel tehditleri sınırlar ve güvenlik sistemleriyle entegre edildiğinde ekstra bir güvenlik katmanı sağlarlar.

 

Ayrıca, ıp 44 koruma sınıfı sayesinde dış mekâna uygundur, sıvı ve toza karşı sızdırmazlık sağlar ergonomik yapısı sayesinde rahat montaj ve kullanım imkânı sağlar  

 

Otomatik Kapı Motoru Seçimi

Otomatik kapı motorları seçerken dikkate almanız gereken faktörler arasında kapı çalışma şekli, kapı ağırlığı, kapı uzunluğu, kullanım sıklığı en önemli faktörlerdir motora bağlanacak plaka tanıma, hgs geçiş sistemi gibi otomatik kontrol ekipmanlarının kullanılmasında motor seçiminde önemlidir. Bu faktörler, doğru motoru seçerken size rehberlik edecektir.

 

Kayar Kapı Ağırlığınız
 

Kapı uzunluğu kullanım sıklığı ve kapı ağırlığı belli olduktan sonra Örnek olarak: kapı 400 kg uzunluk 6 mt olsun ve çalışma sıklığını belirleyen bina araç sayısı 50 ise DC iç motorlu ürün seçmeliyiz kg olarak ise 50 araç için günlük kapı açılış hesabı olarak bir araç için sabah öğle akşam 3 kez hesapladığımızda 50 araç için bir günde 150 kez açılacak demektir.

 

Motor seçimi için kapı ağırlığına % 50 tolerans ekleyerek almamız gereken motorun kg değerine ulaşırız ve en doğru kapı motoru modelini almış oluruz

 

Kayar Kapı siparişi

Kapı motoru siparişi vermeden önce detaylı bilgi sahibi olun

Kapınızın Kullanım Yoğunluğu

Kapı motoru müstakil evler için %30 yoğunluktaki motorlar yeterlidir. Apartman konut gibi yerlerde araç sayısı çok önemlidir. Kullanım sıklığını belirlemek için kapı ağırlığı ile motor ağırlığı oranı %50 ‘den  %100 kadar yükseltilmesi gerekebilir. Bazı durumlarda motorda tek başına yetersiz kalması durumunda kapının yerçekimi oranını ortadan kaldırmak yani kapının taşıyıcı teker sisteminde iyileştirme yaparak kapının yürüme yükünü en aza indirerek kapı motorunun zorlanması aşırı akım çekmesini engellediğimizde motorumuz daha uzun ömürlü olacaktır.

Örnek: 20 defa açılıp kapanacak kapı motoru ile 300 defa açılıp kapanacak kapı motoru farklı özelliklerde olmalıdır.

Hangi Marka Otomatik Kapı Motoru Tercih Etmeliyim?

Nice, Tau, BFT, Came gibi dünya markası ürünleri veya diğer ürünleri de satın alabilir ve kullanabilirsiniz. Bu noktada önemli olan doğru satıcı tecrübeli teknik ekibi olan satıcıları seçmenizdir  düzenli yedek parça tedariği sağlayan veren firma önem taşımaktadır. Uzman Kapı firması olarak sizlere satın alma sürecinde destek oluyor ürünler hakkında danışmanlık hizmeti veriyoruz.

Gösterilen: 1 ile 25 arası, toplam: 94 (4 Sayfa)